23 listopada 2016 odbyła się  w Nowym Sączu gala finałowa konkursu Mój Sposób na Biznes, w której  Medikor III Sp. z o.o. Szpital Położniczo-Ginekologiczny w Nowym Sączu należący do Grupy Neomedic został Sądeckim Przedsiębiorcą Roku 2016.

 

Gala odbyła się w Parku Technologicznym MMC Brainville z udziałem  władz ministerstwa, wojewody jak i miasta Nowego Sącza . Patrona konkursu reprezentowała  minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska , władze wojewódzkie  wojewoda  Józef Pilch oraz prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak reprezentował władze miasta gospodarza imprezy , a przewodniczącym kapituły konkursowej był zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

 

Nagrodę w imieniu Medikor odebrał Prezes Zarządu Tomasz Wiśniewski  - Przedsiębiorca 2016 roku – Mój sposób na Biznes

 

Otwierając finałową galę prezydent Ryszard Nowak przypomniał, że otwiera  galę konkursu Mój Sposób na Biznes już po raz dziewiąty. - Cieszy mnie, że z roku na rok uczestników jest coraz więcej i coraz więcej jest uczestników młodych, którzy doszli do wniosku, że mój sposób na biznes to również mój sposób na życie - powiedział Ryszard Nowak i dodał: - Chciałbym, żeby każda z tych firm, każdy, kto otwiera swoją działalność w najbliższym czasie stał się członkiem klubu milionerów. Nowy Sącz jest, jak mówią, ich zagłębiem, ale jest to wynik ich bardzo, bardzo ciężkiej pracy. My jesteśmy przyzwyczajeni do ciężkiej pracy bez oglądania się na przeciwności losu– zakończył prezydent.

 

Wojewoda małopolski Józef Pilch zwrócił uwagę na rządowe programy wsparcia ludzi młodych, w tym dla przedsiębiorców. - Kiedy rząd i pani premier mówi, żeby polska młodzież rozwijała się tu, a nie za granicą, to za tym idą konkretne programy – podkreślił wojewoda. - Nie tak dawno, kilka dni temu wicepremier Morawiecki powiedział o "konstytucji biznesu", na którą przedsiębiorcy bardzo długo czekali. Jakże ważny jest ten projekt. To niezmiernie ważne, żeby dbać o przedsiębiorców, o tych młodych przedsiębiorców, z pomysłem – podkreślił wojewoda Józef Pilch.