Program Mama Fit MEDIKOR to oferta dla przyszłych mam, które chcą aktywnie i świadomie przygotować się do porodu. Badania dowodzą, że aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie układu krążenia i układu oddechowego, co z kolei poprawia kondycję i sferę psychiczną.

 

Zajęcia prowadzone są w małych grupach (5-6 pań*), co pozwala na indywidualne podejście prowadzącego podczas zajęć.

 

Zajęcia Mama Fit MEDIKOR, to oferta ćwiczeń jakie obejmują zarówno zajęcia Fitness, jogi oraz gimnastyki. Szeroki wachlarz zajęć pozwoli każdej kobiecie znaleźć coś dla siebie.

 

Oferujemy, zajęcia ze specjalistami.

 

Aktywna przyszła mama:

Zajęcia z fizjoterapeutą, dzięki którym rozluźnisz się i przygotujesz swoje ciało do porodu. Ćwiczenia są bezpieczne i dostosowane do II i III trymestru ciąży.

 

Zdrowy kręgosłup

To zajęcia, które mają na celu wzmocnienie mięśni kręgosłupa wpływających na prawidłową postawę. Podczas zajęć wykonywane są ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. W ciąży bardzo istotna jest aktywność fizyczna. Podczas zajęć „Zdrowy kręgosłup" nauczymy się m.in. jak zadbać o prawidłową postawę ciała, aby uniknąć przeciążeń i bólów kręgosłupa. Poprawimy kondycję ciała, zachowując zakres ruchomości stawów, zadbamy o prawidłowe napięcie i rozluźnienie mięśni, których ból często przeszkadza w funkcjonowaniu w czynnościach dnia codziennego. Oprócz tego trening pozwali na poprawienie ogólnej sprawności w sposób bezpieczny, ponieważ nie obciąża stawów, nie ma w nim intensywnych ruchów.

 

Joga

To trening, który łączy w sobie ćwiczenia oddechowe z ćwiczeniami fizycznymi, które nie tylko usprawnią nasze ciało, ale też usprawnią pracę naszego umysłu. Ćwiczenia jogi wzmacniają, rozciągają i uelastyczniają ciało, a co najważniejsze rozluźniają i relaksują. Zajęcia dostosowane są do I, II i III trymestru.

  

Cennik:

  • Karnet miesięczny (4 wejścia w miesiącu - 120 zł)
  • Pojedyncze wejście - 35 zł

 

Harmonogram:

Poniedziałek

Prowadzący: Monika

9:00- 10:00 – Zdrowy kręgosłup

Wtorek

Prowadzący: Beata

11:00- 12:00 – Joga – III trymestr

12:00-13:00 – Joga - II trymestr

Wtorek

 Prowadzący:  Monika

14:00 -15:00 – Aktywna przyszła mama - III trymestr

15:00 -16:00 – Aktywna przyszła mama – II trymestr

 

Beata Frohlich - od 25 lat jest instruktorem zajęć ruchowych, a od 12 instruktorem jogi. Jest vegetarianką. Fascynuje ją odkrywanie nowych miejsc, więc kiedy może - podróżuje. Jogę i oddech wykorzystuje w trakcie nurkowania bez sprzętu - na wstrzymanym oddechu. Relaksuje się pływając najchętniej na długich dystansach w morzu. Regeneruje się w otoczeniu natury z daleka od miejskiego zgiełku - dociera tam czasem wędrując pieszo lub na rowerze. Ćwiczenia fizyczne stały się dla niej świetną formą odpoczynku dla ciała i umysłu, sposobem na odreagowanie różnych nieprzyjemnych zdarzeń, z którymi miała do czynienia podczas pracy w Policji. Przeżyła dwa wypadki samochodowe, miała problemy z kręgosłupem i szukała sposobu na to, by bez obciążeń wzmocnić mięśnie oraz zbudować mocną podporę dla kręgosłupa. Na początku był to PILATES i po nim pojawiła się joga. Joga stała się dla Niej do tego stopnia fascynująca, że zrobiła uprawnienia, aby mogła wykonywać zawód instruktora jogi. Joga jaką prowadzi to zajęcia, na których możemy w zależności od tego co nam jest potrzebne: wyrównać oddech, wzmocnić lub rozluźnić mięśnie, zrelaksować się i poprawić samopoczucie.

Monika Rzepka
magister fizjoterapii

certyfikowany terapeuta uroginekologiczny

 

Pracuje w Szkole Rodzenia MEDIKOR przygotowując przyszłych rodziców do porodu, ale także ucząc kobiety jak dbać o siebie w czasie ciąży i po porodzie.
W swojej codziennej pracy zajmuje się pacjentami w zakresie uroginekologii, ortopedii i neurologii. Są to Panie w różnym wieku i z różnymi problemami np. z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, obniżeniem i wypadaniem narządów rodnych, zespołami bólowymi miednicy mniejszej i kręgosłupa, rozejściem spojenia łonowego oraz mięśni prostych brzucha, blizny po cięciu cesarskim i operacjach uroginekologicznych.

 

 Zapisy i szczegóły:

e-mail: zapisy@medikor.pl

tel.: 731-800-808

 

*Zajęcia rozpoczynają przy minimalnej ilości pań – 5.